Laptop Fan temizliği

0533 704 45 43   Hemen whatsapp üzerinden cihazın fotoğraflarını gönderip bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Düzenli laptop bakımı

Laptop kullanıcıları için, düzenli temizlik ve bakım önemlidir. Laptop bilgisayarlar, düzenli olarak tek bir ortamda kullanılmayan, taşınabilirliği sayesinde açık alanda, ofiste, evde, rahatlıkla kullanılabilen bir yapıdadır. Bu nedenle özellikle bulundukları ortamların temizlik ve nem durumundan kolaylıkla etkilenebilirler. Kucakta kullanıldıklarında laptop ısınma sorunları yaşanabilir. Bunun bir nedeni fan bölgesinin hava almaması olabilir. Fan, kullanım süresince küçük toz ve partiküllere maruz kalabilen hassas bir bölgedir. Verimli çalışmanın devamı için laptop fan temizliği oldukça önemlidir.

Laptop ısınma sorunu

Laptoplarda ısınma sorunu oluştuğunda genellikle ilk akla gelen fan problemleridir. Fan çalışmıyor olabilir. Genellikle laptoplarda düşme ve çarpma nedeniyle fan arızası oluşabilir. Ya da fanın çalıştığı durumlarda, verim düşmüş olabilir. Fan içerisinde biriken toz partikülleri fanın verimsiz çalışmasına ve laptupun ısınmasına neden olabilir. Bu durumda laptop fan temizliği etkili bir çözüm olacaktır. Laptoplarda fan yanlarda ya da arkada konumlandırılmış olabilir. Yumuşak yüzeyler üzerinde kullanıldığında laptop havalandırma delikleri kapanabilir. Bu durumda uzun çalışmalarda laptop ısınabilir. Sert yüzeylerde kullanmak sorunu çözebilir, ancak sorun yine de düzelmiyorsa, laptop fan temizliği yapılmalıdır.

Bilgisayarcı , laptop servisi

Bilgisayarcılar, laptop arızaları için farklı hizmetler verirler. Laptop pil değişimi, laptop fan temizliği gibi kısa sürede yapılabilecekler servis işlemleri dışında laptopunuzu birkaç gün bıraktırmanızı gerektirecek daha karmaşık problemlerin de tamirini gerçekleştirebilirler. Laptop fan temizliği, genellikle aynı gün içerisinde, birkaç saat içinde yapılabilen basit bir işlemdir. Laptop fan temizliği fiyat olarak da uygun fiyatlı bir servis işlemidir. Ancak zamanında gerçekleştirilmediğinde, laptopunuzda ısınmadan dolayı, daha ciddi problemlerin oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle laptop kullanıcılarının düzenli olarak, kullanım sıklıklarına göre bir bilgisayarcı ile anlaşıp laptop fan temizliği yaptırması önemlidir.

Laptop ısınması , elektronik problemler

Laptopların aşırı ısınması, işlemci ve kart üzerindeki diğer elemanların arızalanmasına ve büyük masraflı tamir işlemleri gerektirmesine neden olacaktır. Isınmanın asıl kaynağı belirlenmeli ve mutlaka en kısa sürede çözüme kavuşturulmalıdır. Eğer ısınma sebebi fan arızası ise; laptop fanı derhal tamir edilmeli, tamir edilemediği durumlarda ise mutlaka yenisi ile değiştirilmelidir. Laptop fanı çalışıyor ancak performans düşüklüğü gösteriyorsa, mutlaka yetkili ve donanımlı bir bilgisayarcı tarafından incelenmeli gerekiyorsa bakım ve laptop fan temizliği yapılmalıdır. Bu işlem, laptopunuzun daha verimli çalışmasını sağlayacak, ısınmasına ve işlem esnasında yaşanan donma problemlerinin önüne geçilmiş olacaktır.

Laptop fan arızası

Fan arızaları ya da fan verim düşüklüğü nedeniyle, bilgisayarda kullandığınız program ve uygulamalar, kullanım esnasında donabilir, ya da yavaş çalışabilir. Hatta işlemcinin fazla ısındığı durumlarda laptop kendi kendine kapanabilir. İşlerinizin yarım kalmaması ve laptopunuzun daha ciddi arızalar vermemesi için, basit bir işlem olan; laptop fan temizliği mutlaka yaptırılmalıdır. Bilgisayarınızın marka model ve kasa yapısına bağlı olarak oldukça kısa sürelerde, aynı gün içinde laptop fan temizliği işlemi yapılabilir.

İkinci el bilgisayar satmak için konu ile ilgili rehberimizi inceleyebilirsiniz.

0216 989 19 64